Web Tasarım ve Yazılım


E-Ticaret Hizmetleri

Günümüzün en büyük yatırım alanlarından biri haline gelen e-ticaret siteleri size internette sanal bir mağaza açma ve ürünlerinizi binlerce kullanıcıya ulaştırmanızı sağlıyor. Kredi kartı ve kargo sistemi ile uzaktan satış imkanı sunan bu sistem alışılagelmiş birebir satış mantığının yanında çok fazla avantaj sağlamaktadır. Aynı anda siteniz binlerce kullanıcının satış yapmasına olanak sağlar ve müşteri temsilcisi görevi görür.E-Ticaret konusunda en çok dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekilde sıralanabilir.

E-Ticaret yazılımının güvenliği: SSL (Security Server Licence) Sertifikası sayesinde sitenizden yapılan bilgi trafiği farklı bir hat üzerinden sağlanmakta ve bu bilgilerin dış kullanıcılar tarafından hiç bir şekilde görünmemesini sağlamaktadır. Bankalar site için Sanal Pos hizmeti vermek için SSL Sertifikasının alınmasını zorunlu tutmaktadırlar. E-Ticaret Yazılımının Kullanışlı Olması: İnternet üzerinden alışveriş yapmak isteyen her kullanıcı uzman bir internet kullanıcı olmak zorunda değildir. Amatör kullanıcılar da sizin müşteriniz olabilir. İşte bu aşamada sitenin kullanışlı ve amatör kullanıcılar tarafından bile kolayca alışveriş yapılabilir bir yapıya olmalıdır.

Hosting (Barındırma) Hizmetinin E-Ticaret Sitesindeki Önemi:

E-Ticaret sitelerinde en çok dikkat edilmesi gereken konu hosting konusudur. Bir web sitesinin yayını bu servis ile yapılmaktadır. Yazılımın çeşitli modüllerini destekleyen (Database, Component) hızlı bir hosting olması gerekmektedir. Eğer E-Ticaret yazılımı ASP ve ASP NET ile yazılmış ise Windows Hosting en doğru seçimdir. Yazılım PHP ise Linux bir server daha düzenli bir çalışma sağlayacaktır. E-Ticaret konularında destek almak ve bu işi uzmanına bırakmak size en doğru tercih olarak geliyorsa bizimle iletişime geçin. Size E-Ticaret kurulumunu her alanda en profesyonel şekilde yapalım.Elektronik Ticaret, İstanbul E-Ticaret Tasarımı, Sanal Mağaza Kurulumu, İnternetten Ticaret, E-Ticaret Firmaları, E-Ticaret Şirketleri, Sanal Mağazalar, Online Satış Siteleri, Asp E-Ticaret Siteleri

Web Sitesi Tasarımı

Web tasarımı konusuna çok farklı bir bakış açısı olan Ottoman Creative Bilişim ve Reklamcılık klişeleşmiş web sitesi anlayışının teknolojinin önünde engel olmaktan öte gidemediği bilincini, en iyi şekilde; verdiği hizmetlerle, müşterilerinde bıraktığı memnuniyetle ve yine müşteri aracılığıyla büyüyen müşteri kitlesiyle göstermiştir.

Web Tasarımı, Yazılım, Flash Design, Grafiker dallarında ayrılan kadrosuyla Ottoman Creative Bilişim ve Reklamcılık; web siteniz için tek fikir düşüncenin değil, çoklu çalışma sistemiyle üretilen hizmetin kalitesini gösterme çabasındadır. Grafik tasarımı olarak görsellik açısından oldukça zengin olduğu halde, hız olarak da bir çok siteden daha hızlı çalışan internet siteleri tasarlıyor, müşterilerimizin kimliğini internet üzerinde en güzel ve en hızlı şekilde yansıtmaya çalışıyoruz. Bilgisayar ve internet’in beklenenden çok daha hızlı bir şekilde yayılmasıyla büyük bir pazar doğmuştur. Bu pazar; tanıtımını ve reklamını yapmak isteyen herkese açık olmakla birlikte, birçok reklam aracında olduğu gibi uçuk rakamlara değil tahmin edilenden çok daha az rakamlara mal olmaktadır.

"Web sitesi en ucuz reklam aracıdır" Tezinin her zaman arkasındayız. Diğer reklam yöntemlerine bakalım. En çok rağbet gören tanıtım aracı broşür; A4 boyutunda 10 sayfalı kuşe 1000 adet katalog fiyatı şu an 1500 $ civarında yapılamaktadır. Bu broşür ile sadece 1000 kişiye ulaşabilirsiniz, broşür basıldıktan sonra değişiklik yapma şansınız yoktur. Telefonunuz değişebilir, adresiniz değişebilir, ürünleriniz değişebilir, hatta broşürü basma sebebiniz olan kampanyanız iptal olabilir. Böyle bir durumda reklam yapıp para kazanalım derken zarar etmiş olursunuz.

Web sitesine baktığımızda, 10 sayfalık bir internet sitesi size 10 sayfalık 1000 adet broşür fiyatının neredeyse üçte biri fiyatına mal olur. Bizim sitelerimiz bir yılda ortalama 5000 kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Arama motorları, reklam ve hit siteleri sayesinde sizinle daha önce hiç çalışmayan firmalardan iş alırsınız. Broşür genelde yüz yüze görüştüğünüz insanlara verildiği için size ekstra bir müşteri imkanı sağlamaz. Web sitesinin diğer reklam araçlarının avantajları/dezavantajları göz önüne alındığında "Web sitesi en ucuz reklam aracıdır" felsefesinin ne kadar doğru olduğunu siz de fark edeceksiniz.

Sizi gerçekten yansıtan bir web sitesi sahibi olmanız elinizde var olabilecek en iyi tanıtım aracıdır. Sizinle ilgili bilgi almak isteyenleri; Hareketli görüntülerle, sesli sunumlarla ve sürekli değiştirilebilen içeriğiyle cezbeder, bu da size yeni müşteriler ve yeni iş alanları kazandırır.

Web Sitesi Yenileme( redesign, revizyon )

Başka bir firma veya kişi tarafından yapılmış bir web siteniz var.

 • Sitenizdeki sayfalarda değişiklik yapmak istiyorsunuz.
 • Sitenize yeni sayfalar ekletmek istiyorsunuz.
 • Sitenizin tasarımını değiştirmek istiyorsunuz.
 • Sitenizi var olan içeriğini koruyarak yeni bir tasarımla tekrar yaptırmak istiyorsunuz.
 • Web sitenizin arama motorlarında özellikle google' da sizinle ilgili aramalarda ilk sayfalarda çıkmasını istiyorsunuz.
 • Sitenizi flash animasyonlar ve çeşitli eklentiler ile zenginleştirmek istiyorsunuz.

Saydığımız isteklerden herhangi biri sizin ihtiyaçlarınız arasında ise doğru adrestesiniz. İçerik geliştirme hizmetimiz ile sitenizi yenileyelim, internet dünyasında siz de hak ettiğiniz yere bizimle ulaşın. Web tasarım konusunu sadece görsel grafik olarak algılamamak gerekir. Web sitesi kendi müşterilerinize sunum yapabileceğiniz bir katalog reklam şekli değildir.

Ottoman Creative Bilişim ve Reklamcılık olarak web tasarım anlayışını değiştirme çabasındayız. Web sitesi kendi müşteri portföyünüze görsel bir sunum aracı olmakla birlikte, aynı zamanda size yeni müşteriler kazandıran güçlü bir reklam aracı olmalıdır. Bizi arayın sizi internette hak ettiğiniz noktaya ulaştıralım.

Web Programlama Yazılım

Ottoman Creative Bilişim ve Reklamcılık alanında uzman yazılım kadrosu ile size özel yazılım çözümleri sunmaktadır. Ottoman Creative Bilişim ve Reklamcılık yazılım hizmetini iki farklı şekilde sunmaktadır.

Bunlardan birincisi; Hazır yazılım hizmeti, diğer ise özel projelendirme yazılımlardır.

Hazır Yazılım Hizmeti

Firmamız tarafından daha önce yazılmış olan yazılımların bir kaç değişiklik ile sunulması ile vermiş olduğumuz bir hizmettir.

Web Sitesi Hosting Barındırma

Web siteniz tamamlanıp internette sunuma hazır olduğunda, bu siteyi bir sunucuya yani server'a aktarmanız gerekmektedir. Serverlar internete 24 saat bağlı sunuculardır. Sitenize girmek isteyen kişi adres çubuğuna sizin alan adınızı yazdığında sunucuya bağlanır ve sizin bilgilerinizi görmesini sağlar. Böylece isteyen herkes bilgilerinize istedikleri zaman erişebileceklerdir.

Tabi ki kendi bilgilerinizi kendi bilgisayarlarınız üzerinde de görebilirsiniz. Böyle bir durumda internete bağlanmanıza da gerek yoktur. Ama sitenize herkesin erişmesini itiyorsanız sitenizi bir sunucuda barındırmanız gerekmektedir. Biz bu hizmete hosting adını veriyoruz. Kendi sunumunu yapmak ve bunu devam ettirmek her firmaya ekstra maliyetler anlamına gelmektedir. Aşırı maliyetlerden dolayı bugün birçok firma bu hizmetleri çok daha ekonomik ve zahmetsiz olarak bu hizmeti veren kurumlardan almaktadır. Böylece zamandan ve paradan büyük ölçüde tasarruf etmektedirler. Sizin adınıza hosting işlemlerini de biz yapıyoruz.

Domain Alan Adı Tescili

Domain yani Alan Adı, sitenizin internetteki adresi olarak en kısa zamanda tescil edilmesi gereken en önemli olgulardan biridir.

Alan adı kaydı web sitenize insanların ulaşması için kullanılacak olan isimdir. Alan adınızı hemen tescil ettirmezseniz başka kullanıcılar tescil ederek kullanabilirler. .com, .net. org gibi uluslararası domainlerde isim tescili sırasında hiç bir belge istenmemektedir. Herkes boş olan bir ismi bir kaç dakika içinde kendi adına tescil ettirebilmektedir. Yani alan adlarında her zaman ilkgelen alır sistemi vardır. Ancak .tr uzantılı alan adları sadece belgelerle verilmektedir. (Gerekli Belgeler İçin Tıklayın) İnternet dünyasında yerinizi almak için, firmanızı ya da isminizi hala tescil ettirmediyseniz acele etmelisiniz. Almak istediğiniz alanadını Domain Sorgulama sayfamızdan kontrol edebilir ve tescil işlemi için bize hemen talimat verebilirsiniz. Alan adınız sizin üzerinize kayıt edilecek ve kontrolü bizim tarafımızdan yapılacaktır.

Ottoman Creative Bilişim ve Reklamcılık .com, .net, .org uzantılı alan adını sizin adınıza sadece Yıllık 10 $ karşılığında tescil ediyor. İsminizin başkası tarafından alınmasını istemiyorsanız acele edin. Site yaptırmasanız bile alan adınız sizin adınıza kayıtlı kalsın.

Kurulusunuz ya da kendiniz için bir Web sitesi yaptırmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken alan adınızı tescil etmektir. Alan adı tecilini Ottoman Creative Bilişim ve Reklamcılık olarak sizin adınızı biz yapıyoruz.

Alan adı uzantıları olan com ve .com.tr uzantıları arasında erişebilirlik açısından hiç bir fark bulunmamaktadır. Sadece .tr uzantısı bu alan adinin Türkiye'den olduğunu gösterir. Türkiye'nin Internet üzerindeki alan adı kodu .tr 'dir. Özellikle birçok firma hem .com hem de .com.tr uzantılı alan adlarını tescil etmektedirler. Bu iki alan adi arasında sadece fiyat farkı bulunmaktadır. tr uzantılı alan adları ODTÜ tarafından verilmektedir ve bunun için firmaya ait belgeler istenmektedir.


Web Sitesi Analizi

Web Sitenizin günümüz internetinin neresinde olduğunu, sizi yeterinde temsil edip edemediğini uzman kadromuz ile inceliyor ve sizi bu konularda ücretsiz olarak bilgilendiriyoruz.

Web sitenizi incelerken dikkat edilen hususlar:

 • Web sitenizin grafik tasarım olarak incelenmesi. Kurumsal kimlik yansımasının incelenmesi.
 • Web sitenizin içerik olarak yeterliliğinin incelenmesi.
 • Web sitenizin genel işlevselliğinin, kolay anlaşılabilir olmasının ve çalışma hızının incelenmesi
 • Arama motorlarındaki sıralamasının ve arama motoru optimizasyonu açısından sitenizin genel kodlamasının incelenmesi.
 • Pagerank analizi ile Google arama motoruna uyumluluğunun ve yaygınlığının incelenmesi.
 • Hosting ve Domain hizmetlerinin özellik ve yeterlilik olarak incelenmesi.

Tüm bu işlemleri sizin için yapıyor ve sitenizi geliştirmeniz için size yardımcı oluyoruz. Tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmenizdir..

İnteraktif CD Tasarımı

Günümüzün en önemli medya elemanlarından biri olan Interactive cd (katalog cd) ülkemizde de gittikçe yaygınlaşmaktadır. Hem sürekli yenilenebilme imkanı hem de her türlü görsel malzemeyi bir arada sunabilme imkanı, CD'yi cazip bir tanıtım aracı haline getirmiştir.

İnteraktif CD Hizmetlerimiz;

 • İnteraktif CD Tasarımı
 • Görüntülü, Sesli ve Video Animasyon Çalışmaları
 • Profesyonel Video Çekimi
 • Video Sunum Hazırlama
 • CD Üzerine Direk (Serigraf Baskı)
 • CD Üzerine Etiket (Stiker Baskı)
 • CD Kutu ve Ambalaj Baskıları
 • CD Üzerine Baskı Tasarımları

Interactive CD size sınırsız görüntü, yazı ve ses imkanı sunacaktır. Bütün firmanızı tek bir cd ile fuarlarda, seminerlerde, müşteri görüşmelerinde yüksek kaliteyle temsil edebileceksiniz. Gelişmiş dünya ülkelerinde artık klasik kataloglar yerine interaktif, çarpıcı ve dikkat çekici cd kataloglar kullanılmaktadır. Periyodik olarak güncelleştirilecek bir katalog, en etkili reklam aracınız olacaktır. Çok sayıda ürünü bir katalogda sunma imkanı veren CD Katalog, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerinize firmanızı ve ürünlerinizi tanıtmanın, onların bu ürünlere ulaşmasını sağlamanın en pratik yoludur.

Firmanızı ve ürünlerinizi tanıtmanın, onların bu ürünlere ulaşmasını sağlamanın en pratik yoludur. İnsanların bilgisayarlarında, kütüphanelerindekinden daha fazla bilgi bulunmaktadır. Çünkü bilgisayarlar saklamayı ve istenildiğinde kullanmayı çok daha kolay hale getirmiştir. Bir çok broşür kısa süre saklanıp çöpe atılmaktadır. Ancak klasör veya katalog gibi ürünler daha uzun süre saklanmaktadır. Bir CD ise her zaman oradadır. Şirketinizin büyümesine hız kazandırmanın yolu etkili tanıtımdan geçer.

Günümüzde baskı, kağıt, film masrafları her geçen gün artarken, interaktif cd'yi istediğiniz sayıda bastırarak hem bilgilerin her zaman güncel olmasını sağlarsınız hem de düşük maliyetle güçlü tanıtımın keyfini yaşarsınız. İnteraktif CD içerdiği kapsam bakımından karşılaştırıldığında yüzlerce sayfa katalog büyüklüğünde bir içerikle müşterilerinize bilgiyi en hızlı şekilde ulaştırırken, sadece kolay taşınabilen bir CD boyutundadır. Üstelik kullanıcı kolaylığıyla doğru bilgiye kısa zamanda ilgi çekici bir yöntemle erişimi sağlayıp. küçük bir Cd'nin içerisinde barındırdığınız kapsamlı bilgi sayesinde arşivlemede büyük bir kolaylık sağlar.

Ottoman Creative Bilişim ve Reklamcılık, Internet ve Reklam Hizmetleri olarak size yapmış olduğumuz internet sitesini cdlere yüklüyoruz. Bu cd lerin üzerine ve kapaklarına Logonuzu ve istediğiniz yazıları baskı sistemiyle yerleştiriyoruz. Broşürden çok daha geniş içerikli, görsellik açısından çok zengindir. Firmanız için mükemmel bir imaj sağlayan Multimedia Cd vermiş olduğunuz kişilerin internete bağlanma gereksinimi duymadan sizin hakkınızda bilgi almasını sağlar.

Multimedia cd'nin, İnternet sitesi gibi boyut sıkıntısı olmadığı için, video görüntüleri, sesli sunum, hareketli ve yüksek kaliteli animasyonlar gibi avantajlarını da beraberinde sunmaktadır.

Ottoman Creative Bilişim ve Reklamcılık olarak tanıtım cd’si konusunu biraz detaylaştırdık. Bir çok firma Multimedia CD ve Interactive CD hizmetlerini tek bir isim altında toplamaktadır. Aslında Multimedia CD; yapılan bir internet sitesinin cdlere çekilerek, müşteriye internete girmeden çok hızlı bir şekilde, hareketli animasyonlar ve video görüntüleriyle zenginleştirilerek direk bilgisayarındaki cd sürücüsü yoluyla sunulmasıdır.

Interactive CD ise bir internet sitesi yapılmadan, direk sunum cd si olarak yapılan tanıtım cdleridir. Bir internet siteniz varsa size çok uygun fiyata multimedia cd yapalım. Sizde teknolojiyle iç içe bir firma olduğunuzu tüm firmalar gösterin.

Danışmanlık Hizmetleri

İnternet günümüz dünyasının vazgeçilmez iletişim araçlarından biri haline gelmiştir. İnternet bu kadar hayatımızda yer edinmişken mutlaka çeşitli alanlarda sorunlar yaşanmaktadır. Ottoman Creative Bilişim ve Reklamcılık hizmet verdiği müşterilerine internet danışmanlığı hizmetini ücretsiz olarak sunmaktadır.

İnternet danışmanlığı kapsamında;

Web sitesi ile ilgili problemler, mail problemleri, arama motoru optimizasyonu ile ilgili problemler, modem problemleri, herhangi bir internet bağlantı problemi. web sitesi güncellemeleri, database ve yazılım sorunları, mail form ve program sorunları ve daha bir çok internet ve bilgisayar probleminizde alanında uzman destek ekibimizle size telefonla birebir destek veriyor, sorununuza en hızlı çözümler üretiyoruz. Siz de Ottoman Creative Bilişim ve Reklamcılık internet hizmetlerinin müşterileri arasında yerinizi alın. Problemsiz bir internetin tadını çıkarın.

Arama Motoru optimizasyonu(SEO)

Siz de web sitenize Türkiye'nin en iyi arama motoru optimizasyonunun yapılmasını istemez misiniz? Google arama motorunun sol kısmında ki doğal aramalarda sitenizin rakiplerinizden daha ön sıralarda çıkmasını sağlayalım. Örnek olarak bizim sitemizi inceleyelim.

Google arama motorunda :

 • google kayıt
 • google kaydı
 • google da reklam
 • google da birinci
 • google birinci olmak
 • google bir numara
 • google reklam

ve daha bir çok bizimle ilgili google sitemizi en üst sıralarda görürsünüz.

Google Adwords Sponsor Paketleri, Google Reklam Paketleri, Google Sponsor Kayıt

Google adwords hesabınız oluşturulduğu anda sınırsız sayıda anahtar kelime tarafımıza iletebilirsiniz. Bu anahtar kelimelerle ilgili öncelikle bir analiz çalışması yapılmakta ve size bu kelimelerin tıklanma bedelleri tahmini olarak sunulmaktadır. Tekrar yapılacak bir eleme ile hem hedef kitlenize ulaşabileceğiniz hem de bütçenizi fazla zorlamayacak reklam şekli ortaya çıkmış olacaktır. Açıklama ve etkileme ile ilgili de size danışmanlık hizmeti ücretsiz olarak verilecektir.

Marka ve Tasarım tescili

Patent günümüz piyasasında giderek daha da önem kazanmış, uluslararası ticarette, pazarlamanın birinci öncelikli konusu olarak yerini almıştır. Özellikle iki ve çok taraflı anlaşmalar çerçevesinde ürün ve hizmetin pazarlanması için düzenlenen belgeler önemli rol oynamaktadır. Bu tür çalışmaları yaparken çalışacağınız firmanın profesyonelliği ve hizmet kalitesi kuşkusuz önem taşımaktadır. Markanızı, logonuzu, web sitenizi, tasarımlarınızı korumak için uzman bir firmadan destek almanız gerekmektedir.

Web Sitesi Patenti

Web Sitenizin grafik tasarımının ve alt sayfalarının tescil ed-ilerek koruma altına alınmasıdır. Web sitenizin tasarımının başka firmalar tarafından kullanılmasını istemiyorsunuz bu hizmetimizden faydalanabilir ve web sitenizin korunma altına alınmasını sağlayabilirsiniz.

Ottoman Creative Bilişim ve Reklamcılık uzman hukukçu kadrosu ile müşterilerinin marka ve patent haklarını korumakta ve rekabet piyasasındaki haksızlıklardan kendi müşterilerini korumaktadır. Siz de markanızı, logonuzu, tasarımlarınızı tescil ettirerek koruma altına almak istiyorsanız bizimle iletişim geçiniz.

Matbaa Grafik ve Ambalaj Hzimetleri

Ottoman Creative Bilişim ve Reklamcılık, grafik tasarım alanında uzman ekibi ile bir çok firmaya

 • Katalog Tasarımı
 • Kartvizit Tasarımı
 • Logo Tasarımı
 • Kurumsal Kimlik Çalışması
 • Promosyon Hizmetleri
 • Baskı, Ofset Hizmetleri
 • Stiker Baskı
 • Serigraf Baskı
 • Dijital Baskı
 • El İlanı, Broşür Tasarımı ve Baskısı
 • Ajanda
 • Takvim
 • vb. bir çok ajans hizmetini yüksek kalitedeki çalışmaları ile başarılı bir şekilde sunmuştur. Matbaa, ofset, grafik hizmetleri için bizimle iletişime geçiniz.