YAZILIM HİZMETLERİ


Farklı sektörlerde bulunan birçok özel firma için yazılım çözümleri üreten firmamız ağırlıkla Turizm Sektörünü hedef alarak, 1995 yılında O.R.I.P. OTEL OTOMASYON SİSTEMİ ' ni ve bu yazılıma bağlı çevresel yönetim sistemleri olarak telefon santrali, uydu bağlantılarını da gerçekleştirmektedir. Micro Focus, Microsoft ve Borland firmalarının ürünlerini kullanan yazılım departmanımız bu teknoloji ile gerek client / server olarak gerekse de sadece client olarak Türkiye ve dünyada en yaygın olan işletim sistemleri hedef seçilerek uygulama geliştirmektedir. İstemci uygulamaları grafik arayüzleri için yine Micro Focus geliştirme araçları kullanılmaktadır.


Efsane Yazılım tarafından geliştirilen sektörel, özel yazılımlar; Unix & Linux, Windows XP, Windows 2000 işletim sistemleri üzerinde sorunsuz olarak çalışmaktadır. Özel yazılım projesi gereksinimi duyan küçük, orta ve büyük boy işletmelerin ihtiyaçlarına uygun hizmet modülleri kapsamında anahtar teslimi çözümler sunulmaktadır. Dostlarımızın kendi bünyelerinde geliştirmek istedikleri yazılımlar için sistem analiz ve tasarım çalışmaları yürütülmektedir. Firmamız tarafından gerçekleştirilen bu çalışmalar metodolojiler doğrultusunda belgelendirilip sunulur. Bu hizmetler deneyimli analiz ve tasarımcılarımızın sizler ile ortak çalışması sonucunda kalite hedefleri ile verilmektedir. Analiz ve tasarımı yapılmış sistemlerin kodlanarak hayata geçirilmesi aşamalarında dostlarımıza teknoloji ve bilgi transferi esaslarında hizmet sunmaktayız. Sizlerin sahip olduğu sistemler ve üzerinde çalışan programlar yazılım esnasında dikkate alınmaktadır. Bunun nedeni ise diğer programlarla yaptığınız işlemlerin bir tek programa indirgenmesi amacını taşımaktadır. Gerek hazırlanan programlar gerekse bunlara ait geliştirme araçlarına yönelik eğitimler yine "Efsane Eğitim Hizmetleri Grubu" tarafından verilmektedir. Eğitimler sırasında bir firma yetkilisi program konusunda eğitilmekte ve "Supervisor" olarak atanmaktadır. Supervisor' a bütün yetkiler ve kullanıcı işlemleri öğretilerek büyük sorunlar yaşanmadığı takdirde firmamız ile irtibat kurma zorunluluğu ortadan kaldırılmıştır. Kendi yazılımlarımız dışında programlarımızla birlikte entegre olarak çalışabilen Logo GOLD, Logo LKS, Mikro ve Eta programlarının satış ve satış sonrası hizmetleride firmamız tarafından sağlanmaktadır.

Farklı sektörlerde bulunan bir çok özel firma için 1995 yılından beri yazılım çözümleri üreten "Efsane Yazılım", ağırlıkla Turizm Sektörünü hedef alarak, 1995 yılında O.R.I.P. OTEL OTOMASYON SİSTEMİ ' ni ve bu yazılıma bağlı çevresel yönetim sistemlerini (telefon santrali, uydu bağlantısı) sektöre sunma kararı almıştır.Bu tarihten itibaren yurt dışı ve yurt içi bağlantılarını sürdürerek diğer firmaların özel yazılım projelerinin yanında kendi yazılımlarını sağlam bir alt yapı ve destek gurubuyla Turizm sektörü hedeflenerek projelendirmiştir. Micro Focus, Microsoft ve Borland firmalarının ürünlerini kullanan yazılım departmanımız bu teknoloji ile gerek client / server olarak gerekse de sadece client olarak Türkiye ve dünyada en yaygın olan işletim sistemleri hedef seçilerek uygulama geliştirmektedir. Istemci uygulamaları grafik arayüzleri için yine Micro Focus geliştirme araçları kullanılmaktadır.

Efsane Yazılım tarafından geliştirilen sektörel, özel yazılımlar; * Unix & Linux

Windows XP, Windows 2000 işletim sistemleri üzerinde sorunsuz olarak çalışmaktadır. Özel yazılım projesi gereksinimi duyan küçük, orta ve büyük boy işletmelerin ihtiyaçlarına hizmet modülleri kapsamında anahtar teslimi çözümler sunulmaktadır. Dostlarımızın kendi bünyelerinde geliştirmek istedikleri yazılımlar için sistem analiz ve tasarım çalismaları yürütülmektedir. Firmamız tarafından gerçekleştirilen bu çalışmalar metodolojiler doğrultusunda belgelendirilip sunulur. Bu hizmetler deneyimli analiz ve tasarımcılarımızın sizler ile ortak calışması sonucunda toplam kalite hedefleri ile verilmektedir. Analiz ve tasarımı yapılmış sistemlerin kodlanarak hayata geçirilmesi aşamalarında dostlarımıza teknoloji ve bilgi transferi esaslarında hizmet sunmaktayız. Sizlerin sahip olduğu sistemler ve üzerinde çalışan programlar dikkate yazılım esnasında alınmaktadır. Bunun nedeni ise diğer programlarda yaptığınız işlemlerin bir tek programa indirgenmesi amacını taşımaktadır. Gerek hazırlanan programlar gerekse bunlara ait geliştirme araçlarına yönelik eğitimler yine "Efsane Eğitim Hizmetleri Grubu" tarafından verilmektedir. Eğitimler sırasında bir firma yetkilisi bütün program konusunda eğitilmekte ve "Supervisor" olarak atanmaktadır. Supervisor' a bütün yetkiler ve kullanıcı işlemleri öğretilerek büyük sorunlar yaşanmadığı takdirde firmamız ile irtibat kurma zorunluluğu ortadan kaldırılmıştır. Kendi yazılımlarımız dışında programlarımızla birlikte entegre olarak çalışabilen Logo GOLD, Logo LKS, Mikro ve Eta programlarının satış ve satış sonrası hizmetleride firmamız tarafından sağlanmaktadır.